PODEJMIJ WYZWANIE I ROZPOCZNIJ OSZCZĘDZANIE!!!

W czwartek, 17.11.2022r. do drzwi SP4

zawitały przedstawicielki Banku PKO BP w Chojnowie,

pani kierownik Joanna Korczak-Gedik

oraz pani Agnieszka Orłowska.

Swoją lekcję rozpoczęły od przedstawienia krótkiej historii banku, a następnie zapytały dzieci, czy kiedykolwiek były w banku, z czym kojarzy im się bank, co można oszczędzać, czy tylko pieniądze, jakie są najlepsze sposoby oszczędzania, na co wydają swoje oszczędności i jakie mają marzenia.

Zapytały również uczniów czy mają swoje konta w banku i okazało się, że sporo z nich jeszcze takiego konta nie posiada- a warto!

Panie wyjaśniły dzieciom, że Szkolne Kasy Oszczędności, czyli tak zwane SKO, działa w naszej szkole od dawna, a jego opiekunką jest nauczycielka języka angielskiego, pani Alina Kozubska. Dzieci otrzymały karty zapisu, dzięki czemu będą mogły założyć sobie własne konto SKO i już od najmłodszych lat uczyć się oszczędzania. Takie konto jest oprocentowane i zupełnie darmowe, a rodzic sprawuje nad nim pełną kontrolę. Co więcej, członkostwo SKO daje dzieciom możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju konkursach plastycznych, matematycznych, ekonomicznych lub ekologicznych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

nie tylko uczniów klas pierwszych, ale również uczniów starszych,

którzy jeszcze nie przystąpili do Szkolnych Kas Oszczędności-

opiekunka SKO w Szkole Podstawowej nr 4- p. Alina Kozubska

oraz przedstawicielki banku PKO BP w Chojnowie,

p. Joanna Korczak-Gedik i p. Agnieszka Orłowska.