Rozstrzygnięcie konkursu „Sleeveface – ubierz się w książkę”

Przyniesione do biblioteki zdjęcia przerosły nasze oczekiwania. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością w zakresie stworzenia sleeveface. Wbudowanie książki w adekwatne do jej obwoluty otoczenie to rzecz wymagająca dużego zaangażowania: odpowiednia perspektywa, aranżacja tła, dobór stroju, właściwa poza, tak, aby powstało złudzenie optyczne jedności modela z graficznym motywem książki itd. Poradziliście sobie natomiast z konkursowym zadaniem wręcz śpiewająco, o czym świadczy poniższa wystawa.

Wybór zwycięzców nastręczał wiele trudności, ostatecznie wyniki przedstawiają się jednak następująco:

I kategoria – przedszkolaki oraz uczniowie klas II – III

I miejsce – Bartek Jankowski kl. IIIB