Lektury w roku szkolnym 2018/2019


 Klasy I - II


  (szerokość: 310 / wysokość: 440)
 

Elementarz odkrywców Lektury do klasy I

 

Semestr 1

 

1. Wanda Chotomska „Gdy zamierzasz przejść ulicę" (tekst znajduje się

    w podręczniku)

2. Julian Tuwim „Warzywa" (tekst znajduje się w podręczniku)

3. Mira Jaworczakowa „Jacek, Wacek i Pankracek" (fragmenty)

4. Małgorzata Strzałkowska „Leśny krasnoludek" (tekst w scenariuszu)

5. Władysław Bełza „Katechizm polskiego dziecka" (tekst w scenariuszu)

6. Danuta  Wawiłow „Marzenie" (tekst znajduje się w podręczniku)

7. Lucyna Krzemieniecka „Jak się krasnalek z borsukiem na spacer    

   wybierali" (tekst znajduje się w podręczniku).

8. Natalia Usenko „Telegram do śpiącej królewny" 

 Semestr 2

 1. Julian Tuwim „Abecadło" (tekst znajduje się w podręczniku)

 2. Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik" (fragmenty)

 3. Hanna Łochocka „O wróbelku Elemelku" (fragmenty)

 4. Natalia Usenko „Potwór ekologiczny" (tekst znajduje się

     w podręczniku).

 5. Julian Tuwim „Ptasie radio".

 6. Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka" (fragmenty)

 7. Marcin Brykczyński „Tata" (tekst znajduje się w podręczniku)

 8. Jan Brzechwa „Żaba" (tekst znajduje się w podręczniku).

9. Janina Porazińska „Pamiętnik Czarnego Noska"

 

Elementarz odkrywców

 Lista lektur klasa 2


 (szerokość: 310 / wysokość: 440)

   Semestr 1 

 

1.Wiera Badalska „Legenda o białym orle" (tekst w podręczniku).

2. Jan Brzechwa „Na straganie" (tekst w podręczniku).

3. Alina i Czesław Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda".

4. Waldemar Cichoń „Cukierku, ty łobuzie". 

5. Wanda Chotomska „Alfabet" (tekst w podręczniku)

6. Wacław Bisko „Pies z ulicy Bałamutów" (tekst w podręczniku)

6. Lucyna Krzemieniecka „Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał"

    (fragment w podręczniku).

7. Mira Lobe „Babcia na jabłoni" (fragment w podręczniku).

8. Danuta Parlak „Kapelusz Pani Wrony" – rozdział „Wystraszek".

9. Grzegorz Kasdepke „Detektyw Pozytywka" .

10.Małgorzata Strzałkowska „Król Lul i warzywa" (tekst w podręczniku)

11. Danuta Wawiłow „Jak tu ciemno" (tekst w podręczniku)

 

Semestr 2

 

1. Jan Brzechwa „Na wyspach Bergamutach" (tekst w podręczniku)

2. Jan Brzechwa „Prima aprilis" (tekst w podręczniku)

3. Jan Brzechwa „Sowa" (tekst w podręczniku)

4. Jan Brzechwa „Żuk" (tekst w podręczniku)

5. Wanda Chotomska „Dlaczego cielę ogonem miele?" (tekst w podręczniku)

6. Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma" (fragmenty)

7. Wanda Chotomska „Legenda o Warsie i Sawie" (tekst w podręczniku)

8. Jan Grabowski „Czarna owieczka"

9. Małgorzata Strzałkowska „Pasta z jajek z musztardą",

  „Pasta z twarożku i   łuskanych pestek słonecznika", „Witaminowa

   bomba" (teksty w podręczniku).

10. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

    ( czterech prawych i sześciu lewych)"- rozdział pierwszy i rozdział

      o skarpetce drugiej).

  KLASY III - takie jak w poprzednich latach.

  


  


O KONKURSACH PIONIER I OLIMPUS CZYTAJ W ZAKŁADCE "KONKURSY"


2018 - 100-LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI


                                
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie