Lektury  w roku szkolnym 2018/2019
                      Klasy  IV - VIII

 Wykaz lektur dla klas I-VIII w zakładce biblioteka

Lektury do klasy IV

  (szerokość: 190 / wysokość: 290)  (szerokość: 190 / wysokość: 190) (szerokość: 190 / wysokość: 253) (szerokość: 190 / wysokość: 266)


1. „Akademia Pana Kleksa" - Jan Brzechwa

2. „Kajko i Kokosz-szkoła latania" - Ch. Janusz

3. „Mikołajek" - R. Goscinny

4. „Dynastia Miziołków " - J. Olech

5. „Legendy polskie". W. Chotomska

6. „Baśnie polskie - (Złota Studzienka, Żelazne trzewiczki, Z chłopa król),   europejskie - "Baśnie" Andresena, "Piękna i Bestia").

 

Uzupełniająca:

 

1. „Kapelusz za 100 tysięcy". -  A. Bahdaj

2. „Cudowna podróż". - Selma Lagerlöf

3. „Król Maciuś I". - J. Korczak

 

 

Lektury do klasy V


 (szerokość: 190 / wysokość: 302)

 1. „Opowieści z Narni". -  C.S Lewis

 2. „Chłopcy z Placu Broni" - F. Molnar

 3. „Katarynka". - B. Prus

 4. „Czarne stopy". - S. Szmaglewska

 

Uzupełniająca:


 (szerokość: 190 / wysokość: 269)

1. Magiczne drzewo - A. Maleszka

2. Kłamczucha - M. Musierowicz

3. Dziewczynka z szóstego księżyca - M. Witcher

4. Przygody Tomka Sawyera - M. Twain

 

 Lektury do klasy VI


 (szerokość: 280 / wysokość: 280)

1. Felix, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych ludzi - R. Kosik

2. Hobbit - J. R Tolkien

3. W pustyni i w puszczy - H. Sienkiewicz

4. Kameleon , Śmierć urzędnika - A. Czechow

 

Uzupełniająca:

 

1. Szatan z siódmej klasy - K. Makuszyński

2.Tomek w krainie kangurów - A. Szklarski

3. Baśniobór - B. Mull

4. Ania z Zielonego Wzgórza - L. Maud  Montgomery

 

  Lektury do klasy VII


 (szerokość: 190 / wysokość: 284)

1."Opowieść wigilijna" - K. Dickens

2."Zemsta" - A. Fredro

3."Dziady cz. II" - A. Mickiewicz

4."Latarnik", Qvo vadis"- H. Sienkiewicz

5."Siłaczka" - S. Żeromski

 

Uzupełniająca:

 

1." 12 prac Herkulesa". - A. Christie

2."Stary człowiek i morze". - E. Hemingway

3."Stowarzyszenie umarłych poetów" - Nancy H. Kleinbaum

 

 Lektury do klasy VIII

 (szerokość: 183 / wysokość: 275)

1."Kamienie na szaniec". - A. Kamiński

2."Pan Tadeusz" - A. Mickiewicz

3."Baladyna" - J. Słowacki

4."Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupéry

5."Syzyfowe prace" - S. Żeromski

 

Uzupełniajaca:

 

1."Dywizjon 303" - A. Fiedler

2,"Igrzyska śmierci" - A.Colins

3."Oskar i pani Róża" - Eric-Emmanuel Schmitt

 

 

 


O KONKURSACH PIONIER I OLIMPUS CZYTAJ W ZAKŁADCE "KONKURSY"


2018 - 100-LECIE  NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI


                                
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie