W dniu 17 października 2017r. reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięła udział w FINALE DOLNOŚLĄSKIM W STRZELECTWIE SPORTOWYM organizowanym przez Szkoły Związek Sportowy 'DOLNY ŚLĄSK". Zawody odbyły się na strzelnicy sportowej Wojskowego Klubu Sportowego 'ŚLĄSK" we Wrocławiu. Reprezentacja wystąpiła w składzie: dziewczęta - Zuzanna Bajek (6c); Weronika Sopkowicz (6c); Natasza Bogacka (6d); Martyna Merunowicz (6c); Martyna Skrzynecka (6c). Chłopcy - Karol Tomaszewski (6c); Hubert Kupczyński (6a); Jakub Koziar (6c); Michał Czarnota (6c) i Jakub Kałwak (6c). Opiekun reprezentacji - Andrzej Matuszewski.
      W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło 143 dziewczynki i 143 chłopców. Zawody były rozłożone w czasie na 3 dni. Każdego dnia uczestniczyło 9 ekip w wyznaczonych przez organizatora godzinach.
      Przed każdym strzelaniem drużyny przechodziły 15 minutowy instruktaż z posługiwania się karabinkiem pneumatycznym, sposobem jego ładowania oraz nauką korzystania z przyrządów celowniczych. Po instruktażu każdy z uczestników miał 5 strzałów próbnych oraz 10 strzałów zaliczanych do punktacji. Odległość do tarczy wynosiła 10m. Maksymalnie można było uzyskać 100pkt. pod warunkiem trafienia samych 10!
     Wszystkim towarzyszyła spora trema. Wszak po raz pierwszy uczniowie mieli sposobność strzelania. Udział w zawodach to zdobywanie kolejnego doświadczenia i okazja do przezwyciężania własnych słabości.
     Ostatecznie w tym roku szkoła w punktacji łącznej dziewcząt i chłopców zajęła 27 miejsce.
     Najlepsze wyniki uzyskali: Martyna Skrzynecka (22 miejsce - 86 pkt.) oraz Jakub Koziar (72 miejsce - 74 pkt.).
                         NA ZDJĘCIU PONIŻEJ - INSTRUKTAŻ OBSŁUGIWANIA  SIĘ KARABINKIEM