Zespół taneczny „Rytm". Rozpoczął swoją działalność w 1987 r. Na początku opiekunami byli:  p. Kazimierz Kaziów i p. Barbara Wiatrowicz, a w następnych latach p.Maria Winiarska, p.Barbara Waganiak. Obecnie zespół prowadzi p. B. Waganiak i p. B. Wiatrowicz.

Motto zespołu – „Każdy tańczyć może", zachęca wszystkich do spróbowania swoich sił. Zajęcia tego rodzaju pozwalają rozwinąć indywidualne zdolności każdego dziecka.

„Tańcz na zdrowie  - taniec to nie tylko rozrywka, ale terapia i trening dla każdego!

Zabawa przy muzyce pomaga uwierzyć w siebie, spożytkować nadmiar energii, ukoić nerwy i poprawić kondycję".

Osiągnięcia i sukcesy zespołu:

* Po roku istnienia, zespół uzyskuje – 30.I.1988r.– I miejsce w rejonowym konkursie „Barwy Przyjaźni"

*1992r. – Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych Legnica – „Rytm" uzyskuje zaszczytne - I miejsce i równoczesną nominację na uczestnictwo w XIII Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca „Konin – 92"

„Rytm" występował na różnych przeglądach, turniejach tanecznych w naszym województwie zdobywając czołowe miejsca,  o to niektóre z nich :

*     I Turniej w Świdnicy – III miejsce w kategorii disco-dance

II Turniej w Jaworzynie Śląskiej – II miejsce w kategorii disco-dance

*    III  Otwarty Turniej Tańca Disco w Jaworze - II miejsce.

*    III Jaworzyński Turniej Tańca - I miejsce w kategorii dance-show

*    VI Przegląd Zespołów Artystycznych w Świdnicy- Nagroda Prezydenta Miasta

*    Regionalny Dziecięcy Przegląd Zespołów Piosenki i Tańca - Legnica - I miejsce

*    XII Otwarty Turnieju Tańca Disco w Atrium w Legnicy – I miejsce

*   Przegląd Tańca Współczesnego Bolesławiec  - I miejsce w kategorii Formacja Disco Dziecięce

*   IIOtwarty Przegląd Tańca Disco Lubomierz  - I miejsce w kategorii Formacje Taneczne 12-16 lat

*    VIII  Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych „Stonoga" w kategorii disco - I miejsce.

Zespół taneczny „Rytm" również bawi i umila czas społeczności chojnowskiej i uświetnia każdą szkolną uroczystość ( „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", „Dni  Chojnowa", „Dzieci- Rodzicom", „Popołudnie z czwórką" , i wiele innych…)

Barbara Wiatrowicz