Terapia logopedyczna prowadzona w szkole jest dostosowana do indywidualnych możliwości i potrzeb ucznia w oparciu o postawioną diagnozę. Zasadniczo polega na usuwaniu istniejących wad wymowy oraz wyrównywaniu opóźnień w rozwoju mowy.
Organizowanie pomocy logopedycznej odbywa się w tygodniowym cyklu zajęć.
Uczniowie po każdych zajęciach otrzymują zestawy ćwiczeń do utrwalania w domu.
Rodzice dzieci biorących udział w zajęciach mają możliwość uczestniczenia w zajęciach, bądź konsultowania z logopedą przebiegu i postępów prowadzonej terapii.
Istotne dla skuteczności terapii logopedycznej jest regularne uczęszczanie dziecka na zajęcia. Trzeba mieć świadomość, że pomoc logopedyczna jest rozłożona w czasie, trawa kilka lub kilkanaście miesięcy a w przypadku kilku wad występujących u ucznia, nawet kilka lat.
Efektywność terapii jest również uzależniona od systematycznego wykonywania zaleconych ćwiczeń w domu. Dlatego bardzo ważna jest współpraca rodziców z logopedą i zaangażowanie w przebieg terapii.
Sposób mówienia ma ogromny wpływ na życie dziecka. Wady wymowy obniżają poczucie wartości, wpływają niekorzystnie na kontakty z rówieśnikami, a w szkole utrudniają naukę pisania i czytania.
Dlatego pamiętajmy - błędem jest myślenie, że z wad wymowy się wyrasta.
Zajęcia odbywają się w sali nr 4 (obok pokoju nauczycielskiego)