Święto Niepodległości

10 listopada 2006 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia zorganizowana z okazji obchodów 87 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ przygotowali uczniowie klasy VId pod kierunkiem nauczycielki historii mgr Małgorzaty Cieśli. Na wstępie został odśpiewany hymn państwowy, potem wysłuchaliśmy pieśni śpiewanych przez szkolny chórek i recytacji wierszy o treści patriotycznej. Obejrzeliśmy ciekawą inscenizację, która skłoniła nas do zadumy nad skomplikowanymi losami naszej Ojczyzny w przeszłości. Piękna scenografia, mądrze dobrane teksty, autentyczne kostiumy z epoki, efekty dźwiękowe i nastrojowa muzyka wprowadziły uczniów w klimat II poł. XVIII wieku. Apel służył przypomnieniu ważnych wydarzeń z historii Polski i pogłębianiu uczuć patriotycznych. Odległe wydarzenia stały się bliższe, bardziej zrozumiałe i skłoniły nas do głębszych refleksji.