Uroczyste ślubowanie klas I

Ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, a szczególnie jej najmłodszych uczniów było ślubowanie pierwszoklasistów, które odbyło się 24 października 2007 roku. W tym dniu 85 uczniów klas pierwszych zostało przyjętych do korczakowskiej braci uczniowskiej. Pasowanie rozpoczął dźwięk dzwonka szkolnego, który wezwał do sali odświętnie wyglądających pierwszoklasistów.  Tegoroczne pasowanie przebiegało pod hasłem dbałości o środowisko naturalne i świadomości ekologicznej. Na tę uroczystość pierwszaki przygotowały program artystyczny, w którym wykazywały się wiedzą  na temat ochrony środowiska.

Pytania  Ekoludka, nie sprawiły uczniom żadnego problemu. Prawidłowo recytowali i śpiewali, jak dbać o otoczenie, oszczędzać energię i wodę, aby Ziemia, na której żyją, była czysta i zdrowa. Szczególnymi gośćmi byli: nadleśniczy Nadleśnictwa Złotoryja pan Zdzisław Obuchowicz i leśniczy pan Roman Książek, którzy przekazali w prezencie uczniom sadzonki drzew: sosny,  modrzewia i jodły do obsadzenia terenu szkoły.

Wyjątkowym momentem uroczystości był akt ślubowania, podczas którego uczniowie przyrzekali:

Ślubuję uroczyście:

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę szanował swoich rodziców i nauczycieli.

Będę przyjacielem roślin i zwierząt.

Będę się uczył tego co piękne i mądre.

Będę kochał i czcił swoją ojczyznę.

Chcę wyrosnąć na dobrego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej

Po tym podniosłym akcie nastąpiło pasowanie na ucznia, którego dokonały "specjalnym" ołówkiem panie dyrektorki Elżbieta Borysewicz i Beata-Miler Kornicka, wprowadzając najmlodszych w świat nauki. W uroczystości wzięli też rodzice, którzy ze wzruszeniem obserwowali swoje pociechy, uwieczniając przebieg uroczystości na zdjęciach lub nagraniach filmowych. Był to dzień, który wszystkim przyniósł wiele wrażeń, emocji i radości. Uroczystości przygotowały : Alina Bijak i Teresa Halikowska.