„Pegazik" w 2008 roku

Szkolny etap konkursu recytatorskiego „Pegazik" odbył się 29 lutego. Wzięło w nim udział 11 uczestników. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury postanowiło nie przyznawać I miejsca. wyróżnienie otrzymała Magdalena Janus z kl. VIc (M. Terlikowska „Malowana awantura"). III miejce zajęła Monika Podolska z kl. VId (Sharon Creech „Absolutnie zwyczajny chaos"). II miejsce przyznano dwum osobom – Piotrowi Szachlarskiemu z kl. VIb (Rene Gościnny „Przygody Mikołajka) i Justynie Lipińskiej z kl. Vc (E. Nowak „Cztery łzy).

zdjęcia - E.Grześkowiak

Wszyscy laureaci wzięli udział w kolejnym – miejskim etapie „Pegazika", który odbył się w MDK w Chojnowie 5 marca. I znów „Czwórka" zwyciężyła! III miejsce zajął Piotr Szachlarski (przygotowany przez p. A. Denisiak), natomiast I – Monika Podolska (przygotowana przez p. B. Słotwińską). Tym samym oboje wezmą udział w powiatowym etapie konkursu. Trzymamy kciuki!

zdjęcia - E. Grześkowiak

3 kwietnia w Prochowickim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". W konkursie wzięli udział recytatorzy reprezentującay różne miasta powiatu legnickiego. Nasze miasto reprezentowali: Aleksandra Bałaj z SP3, Monika Podolska z SP4 oraz Piotr Szachlarski z SP4. Wszystkich uczestników było 19. W tym etapie wyróżniono Piotra Szachlarskiego, Aleksandra Bałaj zajęła drugie miejsce i pierwsze miejsce - Monika Podolska.