MIEJSKO-GMINNY

KONKURS MATEMATYCZNY

DLA KLAS III

"POTYCZKI W MAT-KRAINIE"

W ubiegłym roku w maju odbył się w naszej szkole Miejsko-Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III "Potyczki w Mat-krainie". Był to pierwszy tego typu konkurs w mieście. Pomysł jest wart uwagi ze względu na:

• zasięg (zaproszone zostały dzieci ze wszystkich szkół w gminie),

• objętą konkursem grupę wiekową (dzieci z pierwszego etapu edukacyjnego),

• różnorodność zadań,

• wykorzystanie technologii komputerowej (gra komputerowa),

• udział publiczności w rozwiązywaniu zadań (można było dokładnie śledzić przebieg konkursu, ponieważ poszczególne zadania były odczytywane z płyty CD i wyświetlane na ekranie przy pomocy projektora, za poprawne rozwiązane zadania można było otrzymać drobne upominki)

Konkurs został odebrany bardzo pozytywnie przez uczestników i opiekunów, to zmobilizowało pomysłodawców - panie: Marię Lepkę i Marzenę Rudzką-Kupczyńską do organizowania podobnych w następnych latach.

ROK SZKOLNY 2005/2006 - ELIMINACJE

ROK SZKOLNY 2005/2006 - FINAŁ

Układanie Tangramu                                  Nasza drużyna: Grzegorz Konieczny,

Igor Kryński i Łukasz Chudzik

Zmagania czterech drużyn: SP Budziwojów, SP Krzywa, SP Rokitki i SP4 Chojnów

Kapitan naszej drużyny odbiera dyplom          Wspólne zdjęcie uczestników konkursu,

za drugie miejsce.                              ich opiekunów i pań prowadzących

ROK SZKOLNY 2006/2007 - ELIMINACJE

W tym roku szkolnym konkurs odbył się 7 marca. Wzięły w nim udział 22 osoby ze wszystkich klas trzecich. Zwycięzcami konkursu są:

I miejsce - Natalia Chowaniec z klasy IIIa,

II miejsce - Sebastian Iwaniak z klasy IIIc oraz Szymon Rajczakowski z klasy IIIa,

III miejsce - Agnieszka Ciekańska z klasy IIIa,

wyróżnienie - Agata Kaleta oraz Bartek Homętowski z klasy IIId.

ROK SZKOLNY 2006/2007 - FINAŁ

Finał konkursu odbył się 9 maja. Był on formą zabawy, nagrodą dla dzieci, które wygrały eliminacje. Dzieci jednak potraktowały zmagania bardzo poważnie i z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do rozwiązywania zadań. W potyczkach uczestniczyły dwie drużyny: ze Szkoły Podstawowej nr3 (Magdalena Czarny, Tomasz Grabowiecki, Olaf Wierzbicki) i ze Szkoły Podstawowej nr4 (Agnieszka Ciekańska, Szymon Rajczakowski, Sebastian Iwaniak). Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 7 różnorodnych zadań. Było układanie tangramu, sudoku, szacowanie, matematyczna gra komputerowa. Przydały się też umiejętności szybkiego rachowania w pamięci, logicznego myślenia, stosowania przemyślanych strategii w grze i przy wyborze zadań o różnym stopniu trudności. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom wieddzy i umiejętności. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez dyrekcję szkoły. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Maria Lepka, Marzena Rudzka-Kupczyńska i Justyna Dziubak-Sobiechowska.