MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYKA NIE JEST TRUDNA"

Konkurs matematyczny "Matematyka nie jest trudna" odbył się po raz pierwszy w roku 2000 jako szkolny. Składał się z dwóch etapów - części pisemnej oraz finału w formie turnieju matematycznego. I etap wyłaniał 6,7 osób z najwyższą ilością punktów, które brały udział w finale. W II etapie uczniowie rozwiązywali łamigłówki liczbowe i rysunkowe, zadania logiczne, zadania dotyczące szacowania, układali tangram. W roku 2005 zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr3. Zasady konkursu niewiele się zmieniły. Eliminacje odbywają się w każdej ze szkół oddzielnie. Jego trzej zwycięzcy spotykają się w naszej szkole, aby wziąć udział w drugiej części konkursu. Sześciu finalistów walczy o miano najlepszego matematyka wśród uczniów szkół podstawowych z Chojnowa.

18 kwietnia odbył się pierwszy etap konkursu. Brało w nim udział 49 osób z klas piątych i szóstych. Najlepszymi matematykami w naszej szkole okazali się:

Jan Charewicz z klasy VIe - pierwsze miejsce

Natalia Czapska z klasy Vc - drugie miejsce

Kamil Tucholski z klasy VIe - trzecie miejsce

Wyróżnienia otrzymali: Damian Podgórski z klasy VIb, Filip Turkosz z klasy Vc oraz Łukasz Rakus i Szymon Homętowski z klasy Va.

16 maja odbył się finał konkursu. Brali w nim udział zwycięzcy etapu szkolnego z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr3. Dzieci miały do rozwiązania po sześć jednakowych zadań dla każdego uczestnika konkursu oraz jedno wylosowane spośród zadań o różnym stopniu trudności (do wyboru - za 1 lub za 2 punkty). Poziom był bardzo wyrównany, walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniego zadania. Stosowanie przemyślanych strategii i podejmowanie właściwych decyzji na tym etapie zmagań przesądziło o wyniku. Zwycięzcy konkursu to:

Dawid Hołda SP3 - pierwsze miejsce

Jan Charewicz SP4 - drugie miejsce

Marcin Krupa SP3 - trzecie miejsce

Konkurs przygotowały panie: Violetta Gachowska, Marzena Rudzka-Kupczyńska i Justyna Dziubak-Sobiechowska. Dziękujemy opiekunowi uczniów z SP3 - pani Dorocie Sienkiewicz za przyjęcie zaproszenia, dzieciom gratulujemy sukcesu.