Szkolny Konkurs Recytatorski "Maluchy lubią wiersze"

27 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr4 odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych, w którym uczestniczyło 10 uczniów, każdy z nich prezentował jeden utwór literacki wybranego przez siebie autora. Zmagania najmłodszych artystów oceniało jury w składzie: Beata Miller-Kornicka, Barbara Słotwińska, Małgorzata Krzywda, Marzena Luty.

Laureatami Konkursu Recytatorskiego zostali:

W kategorii klas I :

I m. - Dominika Tenior "Dziura w moście"

II m. - Wiktoria Rybczyńska "Dziurki w serze"

II m. - Oliwia Sypień "Zakochana żaba"

W kategorii klas II :

I m. -  Aleksandra Chmielewska "Kolorowa krowa"

II-m. - Weronika Hajder "Brat"

II m. - Zuzia Świdurska "Wojtuś fantasta"

W kategorii klas III:

I m. - Paweł Jochenko "Lisek"

II-m. - Marceli Ekielski "Bez tytułu"

III m. - Maciej Kądziołka "Szklanka przechwalanka"

III-m. - Marcel Sypień "O ślimaku co szukał wiosny"

Dodatkową atrakcją konkursu była Nagroda Publiczności. Najwięcej głosów  otrzymała uczennica klasy I Wiktoria Rybczyńska.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, ponieważ utwory poetyckie oddziaływują na sferę emocjonalną dziecka, pobudzają fantazję, rozwijają twórczą postawę i wzbogacają jego osobowość. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Konkurs przygotowały i prowadziły Barbara Wiatrowicz i Teresa Halikowska

Trzecie miejsce Dominiki Tenior w powiatowym konkursie      recytatorskim

„Maluchy Lubią Wiersze"

Dominika Tenior z klasy Ia  zajęła trzecie miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim pt. "Maluchy lubią wiersze"dla klas pierwszych, który został  zorganizowany przez MCK w Legnicy. Uczennica deklamowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. "Dziura w moście"  Do konkursu została przygotowana przez wychowawczynię p. Alicja Gac.  W przesłuchaniach udział brały 22 osoby.

Danuta Szafrańska, Bogusława Cybulak oraz Robert Tracz czyli jurorzy konkursu recytatorskiego klas pierwszych po przesłuchaniu 22 uczniów ogłosiło werdykt. Pierwsze miejsce zajął Paweł Porabik ze Złotoryi. Udało się również reprezentantce naszego miasta – Dominika Tenior zajęła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

1 miejsce: Paweł Porabik - SP 1 w Złotoryi

2 miejsce: Joanna Stawiak - SP 1 w Jaworze

3 miejsce: Łukasz Rokicki - SP 4 w Legnicy

3 miejsce: Dominika Tenior - SP4 w Chojnowie

WYRÓŻNIENIA:

Alicja Huk, Aleksandra Kozioł, Oliwia Muraszka, Róża Pankowska oraz Martyna Piwowar.