Warsztaty czekoladowe klas 1-3

Warsztaty czekoladowe to wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz słodką integrację. O czym mogli przekonać się najmłodsi uczniowie SP4.
W dniach 4 i 5 kwietnia wychowankowie z klas 1-3 poznali historię czekolady, rodzaje oraz techniki jej przygotowania. Każdy miał okazję dotknąć owoc kakaowca i poczuć zapach zmielonych ziaren. Po zakończeniu części teoretycznej wszyscy odziani w fartuszki przystąpili do działania. Dzieci z przyjemnością wybrały ulubione formy, które uzupełniły według uznania: posypką cukierkową, żelkami lub strzelającymi kulkami. Następnie całość wypełniono gorącą czekoladą. Wygładzanie i ozdabianie produktu sprawiło wszystkim wiele radości. Dodatkowo czekolada została spakowana w papierowe pudełka, które dzieci chętnie udekorowały.
Na koniec wszyscy delektowali się słodkościami własnego wyrobu. Świąteczna czekolada rozpływała się w ustach, pozostawiając miłe wspomnienie...

Wychowawczynie klas 1-3

garnki z kawałkami nieroztopionej czekolady na kuchence

dwie panie stoją w klasie i tłumaczą, na czym polegają warsztaty czekoladowe