„Uroczyste Pasowanie na Ucznia

w duchu patriotyzmu…"

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Przestąpienie progu szkoły to dla każdego pierwszoklasisty oraz jego rodziców duże przeżycie. Na tym etapie w głowie roi się wiele obaw i pytań, na które przeważnie odpowiedzi znajdujemy szybko. Wśród zagwozdek jest ta, która wiąże się z pierwszym egzaminem oraz tym kiedy on nastąpi. I tu pojawia się krótka odpowiedź- podczas pasowania! Pasowanie na ucznia to uroczyste przyjęcie pierwszaków do szkolnej- wielkiej rodziny, którą jak to każdą rodzinę, łączy wiele spraw, obowiązków, praw i inicjatyw.

26 października zapisał się jako wyjątkowy dzień w SP4. Kolejna gromada 102- wspaniałych siedmiolatków stała się pełnoprawnymi członkami społeczności SP4. O godzinie 17.30 w sali gimnastycznej zabrzmiała wszystkim dobrze znana melodia, zaś pięknie ubrani pierwszoklasiści- z biało- czerwoną szarfą na ramieniu, przestąpili jej próg krokiem poloneza. Uczniowie przywitani uśmiechem radości, zachwytem w oczach, a nawet wzruszeniem zarówno zaproszonych gości, jaki i swoich najbliższych, dumnie kroczyli przed siebie pokazując prawdziwą klasę. Później nastąpiło przedstawienie i powitanie przybyłych- klas wraz z wychowawcami oraz miłych gości, którzy na dobry początek w ramach podziękowania za obecność otrzymali od pierwszaków kwiaty.

Przyszedł czas na część artystyczną, która udowodniła iż nasi najmłodsi nie tylko mają talent recytatorski i wokalny, są solidnie przygotowani dzięki długim godzinom spędzonym na próbach, ale także wiedzą jak ważne jest składane przez nich ślubowanie, jakie wynikają z niego obowiązki i prawa oraz to, co znaczy być Polakiem i patriotą zarazem. Scenariusz uroczystości zawierał wiele akcentów polskości- w imię obchodzonej w tym roku 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Głośno, chórem wypowiedziane przez pierwszaków słowa „W Polskę wierzę!" przekonały wszystkich zebranych, zaś radośnie odśpiewana piosenka „Kocham Cię Polsko!", tylko to potwierdziła. Całości dopełniła okazała dekoracja w biało- czerwonych barwach.

Dumni pierwszoklasiści pasowani na ucznia, z pamiątkowym medalem na piersi, odbierali życzenia płynące z każdej strony. W nagrodę za swoją postawę otrzymali w pełni zasłużone prezenty. Cieszymy się ogromnie, że jesteście z nami! Witajcie w czwórkowej rodzinie!

Wst. E.R