I etap zajęć dydaktyczno- wyrównawczych z j. angielskiego w ramach projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów" zakończony.

Grupa English Explorers , która brała aktywnie udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z języka angielskiego zakończyła I etap projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów".

W zajęciach uczestniczyło 8 uczniów z klas 7 i 8, którzy przez cały rok szkolny utrwalali i analizowali z nauczycielem materiał edukacyjny, z którym mieli trudności. Korzystając z programów komputerowych Professor Henry zakupionych w projekcie, ćwiczyliśmy konwersacje, umiejętność rozumienia tekstów pisanych i czytanych. Duża ilość różnorodnych ćwiczeń multimedialnych przy użyciu aplikacji Kahoot czy Quizizz pozwoliły uczniom w inny niż zwykle sposób powtórzyć i opanować braki edukacyjne. Dzięki użyciu językowych gier  planszowych,  domina, fiszkom językowym  uczniowie mogli w szybszy sposób opanować materiał leksykalno-gramatyczny.

Na zajęciach uczniowie mieli również możliwość zapoznać się z różnymi typami zadań egzaminacyjnych oraz opanować techniki rozwiązywania zadań typu: dobieranie, wielokrotny wybór, uzupełnianie luk.

Zajęcia podobały się uczniom i wyrazili chęć uczestniczenia w projekcie w przyszłym roku  szkolnym.