I etap ZAJĘĆ ROZWIJAJĄCYCH UZDOLNIENIA Z BIOLOGII z projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów" zakończony

Grupa rozwijająca uzdolnienia z biologii zakończyła I etap projektu "Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów". Podczas zajęć przez cały rok rozwijali swoje zainteresowania związane z otaczającym światem przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem pojęć biologicznych i ekologicznych. Treści realizowane na zajęciach były  różnorodne, dziesięcioro uczestników zajęć z zapałem  poszerzało swoje  wiadomości, te które  już wcześniej posiedli oraz poszerzali kręgi zainteresowań biologiczno – przyrodniczo – ekologicznych, korzystając z różnorodnych źródeł wiedzy. Początkowe zajęcia związane były poznaniem obsługi nowoczesnych mikroskopów i wykonywaniem preparatów mikroskopowych. Częścią tych zajęć było również nabycie umiejętności wykonywania rysunku mikroskopowego. Do obserwacji mikroskopowych uczniowie wracali jeszcze kilkakrotnie min. podczas zajęć wykrywania skrobi. Pracując metodą projektów uczniowie poszukiwali informacji korzystając z różnych źródeł wiedzy, tak było przy projekcie „Polowanie na krew", innym razem urządzili wystawę swoich prac „Różnorodność ssaków", na którą zaprosili uczniów klas II. Założyli hodowlę patyczaków i prowadzili obserwacje pośrednie i bezpośrednie, zapisując wnioski w kartach pracy. Bawiąc się, uczyli jak można świetnie spędzać czas wzbogacając przy tym swoją wiedzę i rozwijając nowe umiejętności. Gry dydaktyczne, wspólne oglądanie filmu czy wyjście do parku stały się alternatywą spędzenia wolnego czasu. Kończąc zajęcia w tym roku szkolnym cała grupa zadeklarowała chęć kontynuacji „zabawy z biologią"