Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Złote Szkoły II edycja(szerokość: 215 / wysokość: 214)


             Nasza szkoła ponownie przystąpiła do programu "Złote Szkoły NBP". Jest to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Jest to druga edycja programu. Skierowany jest on do nauczycieli i uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. 

        W szkole, która ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP, zawiązuje się Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. W naszej szkole drużyna ta składa się z 5 nauczycieli: pani Justyny Dziubak-Sobiechowskiej, która jest koordynatorem projektu, pani Marzeny Rudzkiej-Kupczyńskiej, pani Anety Czapskiej, pani Aliny Kozubskiej i pana Jarosława Chęsia. Oprócz Nauczycieli do zespołu należą uczniowie z klas 7d i 8b:  Martyna Myśliborska, Maja Kańczuga, Natasza Kuczak, Natalia Kłusek i Franciszek Salastowicz, Paulina Fudala, Julia Grzech, Ola Orłowska, Milena Lewandowska, Kinga Mazurkiewicz, Marta Kucyk, Oliwia Wielgus, Amelia Ratman, Martyna Wołowacz, Zuzanna Kozioł, Zosia Kułacz, Dawid Jamry, Przemek Karnacz, Kamil Ziomek, Kuba Najduk.


(szerokość: 750 / wysokość: 562)

Ambasadorzy z 7d


(szerokość: 750 / wysokość: 562)

Ambasadorzy z 8b


Drużyna ma do wykonania zadania, które opisuje i relacjonuje na platformie Złotych Szkół NBP. 

     Dzięki udziałowi w programie uczniowie zdobywają doświadczenie w organizacji wydarzeń szkolnych, ćwiczą umiejętności współdziałania, efektywnej komunikacji i rozwiązywania problemów, zdobywają wiedzę z zakresu finansów i przedsiębiorczości i popularyzują ją w szkole. Nauczyciele mają możliwość zaprezentowania własnych pomysłów na propagowanie wiedzy ekonomicznej w szkole, a szkoła wspierania rozwoju kompetencji finansowych młodego pokolenia.

 

 

Temat II edycji 2021/2022 programu to:


                              BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH.(szerokość: 323 / wysokość: 317)

 

       W realizowanych zadaniach zostaną poruszone następujące zagadnienia:

1.Gotówka jako powszechnie akceptowana metoda płatności w Polsce. Jak bezpiecznie korzystać z gotówki i rozpoznawać zabezpieczenia polskich banknotów?

2.Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.

3.Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?

4.Zagrożenia związane z produktami finansowymi oferującymi wysoką stopę zwrotu.

5.Bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Jak są chronione depozyty w bankach?

6.Ryzykopułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?

7.Sztuka zawierania zobowiązań finansowych. Jak korzystać z praw konsumenckich przy podpisywaniu umów?

Do wykonania są trzy zadania: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztat uczniowski.

 

Zadania do wykonania:

 

1.Lekcja z ekonomią

Zadanie polega na przeprowadzeniu lekcji na temat bezpieczeństwa w finansach osobistych w ramach dowolnych przedmiotów o charakterze interdyscyplinarnym.

 

2. Warsztat uczniowski

Zadanie polega na przeprowadzeniu przez uczniów z drużyny zajęć edukacyjnych, które utrwalą w ciekawy sposób praktyczne aspekty tematu: Bezpieczni w finansach osobistych.

 

3. Debata szkolna

Zadanie polega na organizacji debaty szkolnej poświęconej zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w finansach osobistych.

 







 


serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie