„Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" – klasy IV

Od września klasy  IVb  i  IV c wraz z wychowawcami p. Sabiną Kaszowską, p. Beata Wawrzeńczyk  sumiennie realizują  projekt „ Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?" .

Przez ostatnie 2 miesiące udało nam się zrealizować i ocenić na platformie kolejne  scenariusze, które pomogły zrozumieć uczniom, że te same zdarzenia mogą wywoływać w różnych osobach inne emocje.

Tematyka:

"Jak wydobywa się emocje?"

„Ile pomysłów mieści sie w głowie?"

„Jak ludzie przeżywają emocje?

Po zajęciach uczniowie bez trudu potrafili wymienić sześć rodzajów emocji, rozładować złe emocje, wiedzą, na czym polega koncentracja uwagi i jaki ma wpływ na szybkie opanowanie wiedzy.
Uczniowie nauczyli się jak myśleć kreatywnie w sytuacjach zaskakujących. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość oglądać
filmy edukacyjne z Detektywem Empatią, odgrywać scenki, analizować zdjęcia z emocjami, wziąć udział w zabawie Kufer Skarbów, gdzie udowodnili jak bardzo są kreatywni wymyślając nietypowe zastosowanie do różnych przedmiotów np. skakanki, ściereczki kuchennej, reklamówki jednorazowej  czy pustej butelki po wodzie).

Swoją ocenę z zajęć uczniowie dokumentowali w indeksach, które otrzymaliśmy z Uniwersytetu Dzieci.

Kolejne scenariusze za nami!!!

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII  E.R