PIERWSZA POMOC
W dniu 11.02.2014 r. w świetlicy szkolnej dzieci miały możliwość uczestniczyć w praktycznych ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pokaz przygotowały: pani Małgorzata Mormul i pielęgniarka szkolna pani Grażyna Mazur. Grupa uczennic z klasy III tj. Wiktoria Rybczyńska, Anna Tersa i Julia Wiśniewska przygotowująca się do udziału w konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć" zaprezentowała się w różnych dziedzinach życia codziennego, w których potrzebna jest pierwsza pomoc przedmedyczna.
Dzieci ze świetlicy poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze wykonywane przez koleżanki w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań.
Pierwsza pomoc przedmedyczna ma ona bardzo istotne znaczenie. Niewielu ludzi potrafi poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia i z dobrym skutkiem nieść pomoc. Zazwyczaj działanie świadków wypadku ogranicza się do wezwania zespołu ratunkowego i oczekiwania na przyjazd profesjonalistów. Zajęcia na świetlicy w tej dziedzinie są organizowane aby to zmienić. Wkrótce odbędą ćwiczenia praktyczne na fantomie.
E.R