12 i 13 październik 2011
Jak co roku w bibliotece realizowany jest program opracowany przez E. Rusiecką „Cała Szkoła Czyta Dzieciom", który jest przez nią realizowany od 2006 roku. W dniach 12 i 13 pażdziernika 2011 roku bibliotekarka p. Elżbieta Rusiecka wcieliła się w postać z bajek - wróżkę i wprowadziła uczniów klas pierwszych w świat baśni czytając im baśń braci Grimm pt. "Śnieżka"w klasie I b i fragmenty książki L. Krzemienieckiej Przygody Krasnala Hałabały w kl. I a i I b. Po wysłuchaniu tekstu uczniowie otrzymali kolorowankę - krasnala. Następnie wróżka zaprowadziła pierwszaków do wypożyczalni, gdzie samodzielnie wypożyczali swoje pierwsze książki.
10 listopad 2011
GŁOŚNE CZYTANIE OPOWIADAŃ G. KASDEPKE Z KSIAŻKI "CO TO ZNACZY...CZYLI 101 ZABAWNYCH HISTORYJEK, KTÓRE POZWOLĄ ZROZUMIEĆ ZNACZENIE NIEKTÓRYCH POWIEDZEŃ"
I POSZUKIWANIA W SŁOWNIKU FRAZEOLOGICZNYM...
Jak co roku w bibliotece realizowany jest przez p. E. Rusiecką program „Cała szkoła czyta dzieciom"
W ramach głośnego czytania w listopadzie klasa II b wysłuchała wybranych opowiadań G. Kasdepke z książki „Co to znaczy…czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń. Opowiadania czytała dzieciom p. Dorota Chopkowicz. Uczniowie wyszukiwali i odczytywali ze słowników frazeologicznych wybranych powiedzonek np. co to znaczy: ciepłe kluchy, czuć miętę do kogoś, mieć mleko pod nosem, wpuścić kogoś w maliny.
24 listopad
Cała szkoła czyta dzieciom
W dniu 24 listopada w bibliotece szkolnej odbyło sie głośne czytanie, w ramach akcji "CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM" prowadzonej przez p. Elżbietę Rusiecką. Bibliotekarka zaprosiła do czytania p. Urszulę Suchodolską, która czytała dzieciom z klasy II a piękne opowiadanie Marii Kownackiej pt. "Stary, zielony miś". Uczniowie odpowiadali na pytania związane z treścią książki, a także wypowiadali się na temat poszanowania zabawek.
25 listopad
W dniu 25 listopada w bibliotece szkolnej odbyło sie kolejne już w tym roku szkolnym głośne czytanie, w ramach akcji "CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM" prowadzonej przez p. Elżbietę Rusiecką. Bibliotekarka zaprosiła do czytania p. BOŻENĘ SZAREK, która czytała dzieciom z klasy I a fragmenty książki Czesława Janczarskiego pt."Przygody Misia Uszatka". Uczniowie klasy pierwszej słuchali z zaciekawieniem pieknie czytanego tekstu, następnie odpowiadali na pytania dotyczące treści. Za wzorowe odpowiedzi otrzymały zakładki do książki.
Celem akcji "Cała szkoła czyta dzieciom" jest przede wszystkim zapoznanie najmłodszych czytelników z literatura dostepną w naszej bibliotece, uwrażliwienie na piękno słowa pisanego, rozwijanie nawyku czytania, rozwijanie wyobraźni, rozbudzenie potrzeb i zainteresowań uczniów, a także zapoznanie z pracownikami pracującymi w naszej szkole
CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM
W dniu 24 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie, w ramach akcji "CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM" prowadzonej przez p. Elżbietę Rusiecką. Bibliotekarka zaprosiła do czytania w klasie I a p. Bożenę Szarek. Uczniowie wysłuchali fragmenty książki pt."MARTYNKA". Za prawidłowe odpowiedzi związane z tekstem oraz na za prawidłowo rozwiązane zagadki dzieci otrzymywały zakładki i podkładki. Uczniowie mieli okazję wykazać się plastycznie, malując najciekawszą scenkę z książki. Gromkimi brawami podziękowaliśmy pani Bożenie Szarek za piękne i wzorowe czytanie
28.02.2012
28 lutego III a wysłuchała kilka fragmentów z książki J. Olech pt."Pompon w rodzinie Fisiów". Uczniom czytała bibliotekarka p. Elżbieta Rusiecka. Poniżej krótka recenzja książki: Pompon w rodzinie Fisiów to bardzo niebanalna historia pewnego smoka. Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów - dzieci państwa Fisiów - Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę. Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki i odpowiadali na szczegółowe pytania związane z jej treścią.
20.03.2012
"Cała Polska czyta dzieciom"
2012 rokiem Janusza Korczaka
patrona Szkoły Podstawowej nr 4
w bibliotece szkolnej
W dniu 20 marca 2012 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste spotkanie reprezentacji klas czwartych i piątych z panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po przywitaniu gościa przez p. dyrektor szkoły Elżbietę Borysewicz uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie o prawach dziecka w wykonaniu grupy dzieci ze świetlicy pod kierunkiem p. Malwiny Rząsy. Uczniowie zostali zapoznani z życiorysem Janusza Korczaka przez prowadzącą spotkanie bibliotekarkę p. Elżbietę Rusiecką. Pani Barbara Landzberg czytała zebranym fragmenty książki Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś I" oraz zadawała pytania dotyczące treści i trudnych wyrazów typu: kajet, celebrowanie, audiencja. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań gościowi. Pytania były dociekliwe i zaskakujące np. „Czy lubiła pani czytać Potop, Pana Tadeusza", „Jakie książki czytała pani, a jakie teraz panie czyta" i wiele innych. Spotkanie odbyło się w serdecznej i miłej atmosferze uświetniając ogólnopolskie obchody Roku Korczakowskiego 2012.
Więcej zdjęć w galerii