Kongres Młodych Dziennikarzy

Jaki powinien być dobry dziennikarz? Ile czasu spędza się w prawdziwej redakcji gazety? Jak zrobić dobre zdjęcia? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali młodzi redaktorzy naszej szkolnej gazetki „Zlepek", uczestnicząc w Kongresie Młodych Dziennikarzy zorganizowanym przez „Gazetę Wrocławską" w środę 4 grudnia w Legnicy. Uczestniczyli w nim uczniowie z okolicznych szkół – z Legnicy, Lubina, Złotoryi, Legnickiego Pola, no i oczywiście z Chojnowa. Młodzi adepci dziennikarstwa z Czwórki poznali tajniki powstawania tygodnika „Panorama Legnicka" oraz dziennika „Gazeta Wrocławska", o czym z pasją i niezwykle zajmująco opowiadali pracujący w nich dziennikarze, którzy z chęcią podzielili się swoimi doświadczeniami, udzielili wielu cennych wskazówek oraz odpowiadali na pytania zadawane przez twórców szkolnych gazetek. Na zakończenie spotkania fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcie wszystkim uczestnikom spotkania. Mamy nadzieję, że udział w Kongresie zaowocuje wieloma ciekawymi wydaniami „Zlepka".

więcej zdjęc w galerii