Turniej wiedzy i umiejętności propagujący zdrowe i bezpieczne zasady życia

I. Cele:

1. Kształtowanie prawidłowych nawyków higieniczno zdrowotnych.

2. Zdobywanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

3. Dokonanie oceny umiejętności poruszania się rowerem.

4. Podniesienie wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania.

II. Miejsce:

Sala gimnastyczna SP4 w Chojnowie.

III. Czas i plan turnieju:

Turniej odbędzie się 7 kwietnia 2008r. o godz. 11.30.

IV. Uczestnictwo:

W turnieju biorą udział reprezentacje klas czwartych-6 osób (3 dziewczynki i 3 chłopców).

Wychowawca klasy dokonuje wyboru zawodników do reprezentacji i w razie potrzeby może dokonać wymiany zawodników. Każda klasa przygotowuje transparenty i hasła reklamowe dotyczące zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

V. Punktacja:

Turniej wygrywa zespół, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów- tzw. punktacja ujemna. W przypadku remisu zostanie rozegrana dodatkowa konkurencja.

VI.Nagrody:

Dyplomy wręczone na apelu podsumowującym.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju będzie czuwała komisja sędziowska w skład której wchodzi: dyrektor szkoły, pielęgniarka szkolna i po jednym rodzicu z poszczególnych klas. Za prawidłowy przebieg turnieju odpowiedzialni są Tomasz Błaszczak i Ryszard Kopacki.

Konkurencje:

1. Piramida zdrowia (układanie produktów odżywczych wg zaleceń specjalistów od zdrowego odżywiania-za każdy błąd 1 pkt.- konkurencja rozgrywana na czas)

2.Fantom-skutecznośc oceniana przez panią pielęgniarkę.

3.Rowerowy tor przeszkód (umiejętność jazdy rowerem)

-slalom

-przejazd przez równoważnię

-niespodzianka

4. Udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku.

5.Konkurencja sprawności fizycznej:

-przejście pod tyczką

-wieloskok drużynowy (każdy zawodnik wykonuje skok obunóż, następny skacze z miejsca gdzie doskoczył poprzednik itd.-sumuje się skoki całej drużyny).

Opracowali nauczyciele wf:

Tomasz Błaszczak