SPOTKANIE AUTORSKIE

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

(szerokość: 243 / wysokość: 207)   Grzegorz Kasdepke, znany pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz. Laureat wielu nagród, m.in. : „Kacperiada: opowiadania dla łobuzów i nie tylko" - Książka Roku 2001 polskiej sekcji IBBY, wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, „Bon czy ton: savoir vivre dla dzieci" – Nagroda Edukacji XXI w 2003 r. , „Niesforny alfabet" – najlepsza Książka Roku w kategorii „literatura dla dzieci" plebiscytu Wirtualnej Polski w 2006 r.

(szerokość: 95 / wysokość: 109)   (szerokość: 190 / wysokość: 253)   (szerokość: 190 / wysokość: 251)

Spotkanie autorskie odbyło się 4 kwietnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie w ramach XIV edycji Bliżej Książki, obchodów kwietniowych dni książki - Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - organizowanych przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego.

Dzieci z klasy III a wraz z wychowawczynią p. A. Gac, oraz dzieci ze świetlicy z p. B. Szarek i A. Halikowską uczestniczyły w spotkaniu z ulubionym autorem książek dla dzieci. Podczas imprezy czytelniczej panowała miła i serdeczna atmosfera. Autor opowiadał dzieciom o bohaterach swoich książek, zadawał uczniom pytania, nawet takie, na które nie znali odpowiedzi. Odpowiadał o inspiracjach, o autentycznych postaciach Kuby i Buby, a także o swoich dzieciach. Następnie odpowiadał na dziesiątki pytań publiczności. Na zakończenie rozdawał autografy.

Dziękujemy za zaproszenie!

Mniej znane  książki Grzegorza Kasdepke:

(szerokość: 190 / wysokość: 254)           (szerokość: 190 / wysokość: 252)            (szerokość: 190 / wysokość: 254)

(szerokość: 190 / wysokość: 256)     (szerokość: 190 / wysokość: 190)            (szerokość: 190 / wysokość: 209)

(szerokość: 375 / wysokość: 280)  (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Więcej zdjęć w galerii          E.R