1.    Drogę do szkoły Marek pokonuje w jedną stronę pieszo, a w drugą tramwajem. Zajmuje mu to łącznie 1 godzinę. Gdyby jechał w obie strony tramwajem trwałoby to 30minut. Ile czasu zajmuje mu spacer w obie strony?

2.    Do liczby dwucyfrowej dopisano z lewej strony cyfrę 2 i otrzymano liczbę trzycyfrową 9 razy większą od liczby początkowej. Znajdź liczbę początkową.

3.    Ogród kwiatowy Zosi ma kształt prostokąta, którego długości boków są w stosunku 2:7. Krótszy bok ma 24 m. W ciągu ilu dni ślimak idący ze średnią prędkością 0,06 m/min. obejdzie ten ogród?

4.    W klasie VIa jest 36 uczniów. Ile jest wśród nich chłopców, a ile dziewcząt, jeśli 0,25 liczby wszystkich chłopców równa się połowie liczby dziewczynek?

5.    W kwadracie ABCD o boku a leży kwadrat EFGH o boku b (odpowiednie boki kwadratów są równoległe). Czy suma pól trapezów szarych jest taka sama jak suma pól trapezów zielonych? Dlaczego?

źródło - później ;)