Mini Liga Matematyczna

Cele konkursu:

1. Pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych u wszystkich uczniów naszej szkoły.

2. Wyzwalanie aktywności matematycznej.

3. Promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.

Organizator:

Maria Lepka (kl.III), Violetta Gachowska, Justyna Dziubak-Sobiechowska oraz Marzena Rudzka-Kupczyńska (kl.IV-VI).

1. Liga Matematyczna przeznaczona jest dla wszystkich uczniów klas III -VI zainteresowanych matematyką.

2. Konkurs trwa od 12 do 14 maja. 16 maja ogłoszone zostaną wyniki.

3. Codziennie w holu szkoły na tablicach będą pojawiały się zestawy zadań dla poszczególnych poziomów (kl.III, IV, V i VI).

4. Liga obejmuje zadania z zakresu:

• zadania standartowe o rozszerzonym stopniu trudności,

• zadania nietypowe,

• łamigłówki geometryczne,

• łamigłówki liczbowe,

• zadania logiczne.

1. Każdy uczestnik konkursu rozwiązuje zadania indywidualnie w domu. Zadania powinny zawierać dokładny opis rozwiązania. Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem. Identyczne prace będą odrzucane.

2. Rozwiązania zadań danego zestawu należy dostarczyć następnego dnia do poszczególnych nauczycieli:

klasy III do pani Marii Lepki,

klasy IV do pani Justyny Dziubak-Sobiechowskiej,

klasy V do pani Marzeny Rudzkiej-Kupczyńskiej,

klasy VI do pani Violetty Gachowskiej.

1. Za każde rozwiązane zadanie uczeń może otrzymać 0-3 pkt.

2. Codziennie po sprawdzeniu prac zostanie ogłoszona lista punktowa i lokata ucznia. Podsumowanie wyników nastąpi 16 maja, wtedy też zostanie ogłoszona lista zwycęzców. O końcowej lokacie decyduje suma punktów zdobytych przez ucznia we wszystkich etapach (dniach) konkursu.

3. Tytuł laureata Ligi Matematycznej oraz nagrody otrzymują trzej uczniowie z największą liczbą punktów. W razie identycznej liczby punktów przewidziana jest dogrywka, któa odbędzie się 16 maja.

4. Laureaci zostaną wyróżnieni 25 maja w trakcie festynu podsumowującego Tydzień Wiedzy.

5. Wszelkie sprawy, o których nie mówi regulamin, rozstrzygają organizatorzy.

LISTY ZADAŃ DLA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMÓW

klasa III
         klasa IV
           klasa V