25 listopada odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Patronem jest Politechnika Wrocławska.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne."

www.jersz.pl

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 2 do 6). Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Na stronie www.jersz.pl udostępniono bezpłatnie arkusze zadań z lat ubiegłych.

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych. Nagrody dla laureatów to, np.: obozy wakacyjne, bony upominkowe, dyplomy.

Opłata za konkurs wynosi 9zł. Zapisy u nauczycieli matematyki do końca października. Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie!