Uczniowie IV c uczą rodziców angielskiego

W czwartek 28 stycznia uczniowie klasy IV c postanowili wcielić się w role nauczycieli i przeprowadzili lekcję angielskiego dla swoich rodziców, aby nauczyć ich słówek z kategorii ubrania i meble. Żeby lekcja była bardziej atrakcyjna dla rodziców, którzy ponownie na pewien czas stali się uczniami, czwartoklasiści wykorzystali gry i zabawy oraz nowoczesne technologie. Rodzice zatem grali w Bingo, w „Sałatkę owocową" oraz rozwiązywali ułożoną przez jednego z uczniów wykreślankę. Następnie grali w „Milionerów" oraz                 w „Wisielca" – interaktywne gry przygotowane przez uczniów na stronie http://learningapps.org. Wszyscy doskonale się bawili, a przy okazji uczniowie IV c mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe i komputerowe.

Lekcja odbyła się w ramach programu „Szkoła z Klasą 2.0", w którym uczestniczymy już po raz drugi. W kończącym się semestrze uczniowie klas IV a   i IV c wraz ze swoją nauczycielką angielskiego panią Anetą Czapską realizowali ścieżkę „Uczymy innych".

E.R