Świetliczaki zaliczyły III obszar MegaMisji

„Emocje w kropkach i kreskach"

Uczymy się naszych emocji dzięki MegaMisji! Nasze dzieciaki przejawiają szereg najróżniejszych emocji, czasem- choć wydaje się to niemożliwe, towarzyszy im kilka emocji w ciągu jednej minuty! Mega zadanie ułatwiło świetliczakom zrozumienie emocji swoich i własnych. Wyjaśniliśmy sobie, czym w ogóle są emocje, jakie rodzaje ich znamy oraz za pomocą min je odzwierciedlaliśmy. Śmiechu było co nie miara! Jeszcze więcej radości przyniosło odgrywanie scenek pantomimicznych w parach, podczas gdy reszta grupy odgadywała czego owa scenka dotyczyła i oczywiście jakie emocje były widoczne u mega aktorówJ Następnie dopasowywaliśmy konkretne emocje do wyświetlanych emotikonów. Graficzne ujęcie emocji tak spodobało się dzieciakom, że później sami tworzyli własne buźki- emotikony, które odzwierciedlały ich dzisiejsze uczucia. Na podsumowanie podkreśliliśmy sobie znaczenie panowania nad emocjami, a także uzmysłowiliśmy wszystkim razem i każdemu z osobna, że emocje towarzyszą każdego rodzaju komunikacji- tej bezpośredniej, ale również przez media!

Wychowawczynie

Bożena Szarek i Natalia Halikowska