HAŁAS- NIEWIDZIALNY WRÓG


  (szerokość: 190 / wysokość: 259)Ćwiczenia ciszy pomagają dziecku odnaleźć spokój. Lekcje i ćwiczenia ciszy mają duże znaczenie w wychowawczym rozwoju dziecka. Dzieci stają się spokojniejsze, zachowują się ciszej, łatwiej im się uczyć. Lekcja ciszy ułatwia nie tylko lepsze skupienie, bardziej efektywną pracę, ale pozwalają dziecku na odkrycie swojego wnętrza. Służą temu między innymi krótkie ćwiczenia, oparte na wykonywaniu różnorodnych czynności bez wypowiadania słów. Nigdy do końca nie wyeliminujemy hałasu z naszego środowiska, jednakże wiele możemy zrobić, aby ograniczyć jego natężenie. 

W  szkołach natężenie hałasu jest tak wielkie, że osobie postronnej, wchodzącej z zewnątrz trudno jest go znieść. Dlatego w pierwszym tygodniu października w naszych świetlicach obchodzony jest „Tydzień Kultury Ciszy". Dziś zostało wyjaśnione dzieciom pojęcie Hałasu, sposoby dzięki którym możemy go ograniczyć.

Jednym z ćwiczeń były „Szepczące zawody gier planszowych", które miały uświadomić dzieciom, że zabawa nie zawsze musi być głośna.

                                                                

                                                              

                                                                    Wychowawczyni     A. Korba


 (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

  (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

                                      (szerokość: 480 / wysokość: 360)

                                      (szerokość: 480 / wysokość: 360)

                                      E.R


 
DRODZY RODZICE PROSIMY O CODZIENNE KONTROLOWANIE ZAPISÓW W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W KTÓRYM ZAMIESZCZANE SĄ INFORMACJE I ZADANIA PRZYGOTOWANE DLA UCZNIÓW. DYREKTOR I NAUCZYCIELE
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie