Jak zachować się w kontaktach z obcą osobą.

Czy pamiętasz, co mówili do Ciebie dorośli, kiedy byłeś dzieckiem, aby uchronić Cię przed kontaktem z obcą osobą? W takich wspomnieniach dominują obrazy mamy, taty lub babci, która ostrzega, mówiąc o licznych zagrożeniach związanych z rozmową z nieznajomymi, o jego zamiarach.

Na zajęciach biblioterapeutycznych poruszyliśmy ten temat. Dzieci słuchały opowiadania Doroty Suwaskiej pt."Obcy". Przypomniały sobie jak należy się zachować w kontaktach z osobami, których nie znamy. Nauczyły się ważnych umiejętności społecznych.  Przygoda Krzysia i spotkanie z ufoludkiem uświadomiły chłopcu i nam, że nie wolno trzymać w tajemnicy przed rodzicami spotkania z nieznajomym, że jest to niebezpieczne. Na zakończenie zajęć uczniowie rysowali sytuację z opowiadania.

E.R

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)