WIGILIJNY POCZĘSTUNEK DLA PRZYJACIÓŁ

W otoczeniu naszej szkoły żyje wiele zwierząt, które uczniowie klasy II b postanowili ugościć z racji zbliżających się świąt. Zgromadzili mnóstwo pyszności i wyruszyli z nimi najpierw nad rzekę do kaczek krzyżówek, później do parku – do wiewiórek. Swój obchód zakończyli przed szkołą, rozwieszając na drzewach i krzewach przysmaki dla wróbelków, sikorek i innych skrzydlatych przyjaciół. Miło będzie zasiadać do wigilijnego stołu ze świadomością, że zrobiło się coś dobrego, że dzięki takiemu gestowi również nasi „bracia mniejsi", jak mawiał o zwierzętach św. Franciszek, poczują magię świąt.

Grażyna Kośnik

Więcej zdjęć w galerii        E.R