WyglÄ…da dobrze

JednÄ… z form propagowania wiedzy historycznej jest II Biesiada Historyczna pt. „W Å›redniowiecznej Polsce" przygotowana przez p. BeatÄ™ WawrzeÅ„czyk oraz p. MaÅ‚gorzatÄ™ CieÅ›lÄ™. Podczas biesiady trzyosobowe drużyny z klas piÄ…tych, ucharakteryzowane na krakowskich żaków, zdawaÅ‚y egzamin do Akademii Krakowskiej. Å»acy dzielili siÄ™ wiedzÄ… historycznÄ… z tej epoki, wykazywali siÄ™ znajomoÅ›ciÄ… legend oraz popisywali siÄ™ rozpoznawaniem nazw ziół. Do Akademii przyjÄ™to żaków z Chojnowa w skÅ‚adzie: Kamila GoÅ‚Ä…b, Jagoda Tobiasz, Natalia Woronok- uczennice klasy 5b.

Pozostali biesiadnicy mogli wziąć udziaÅ‚ w różnych turniejach np. bitwa na worki z sianem, kaligrafowanie, oddzielanie grochu od fasoli.

Zadania biesiadników oraz poziom wiedzy żaków oceniaÅ‚a komisja. Jurorami byÅ‚y postacie z legend, a imprezÄ™ prowadzili mnisi-uczniowie klas szóstych, czÅ‚onkowie kółka historycznego.

TegorocznÄ… biesiadÄ™ uÅ›wietniÅ‚o swojÄ… obecnoÅ›ciÄ… Bractwo Rycerskie z Chojnowa. Rycerze zademonstrowali techniki walk, a dworki przeprowadziÅ‚y szybki kurs taÅ„ca Å›redniowiecznego.

Wszyscy uczestnicy biesiady nie tylko pogÅ‚Ä™bili wiedzÄ™ historycznÄ…, ale także doskonale siÄ™ bawili. Åšmiech, zaciekawienie, emocje towarzyszyÅ‚y do zakoÅ„czenia imprezy. Uczniowie bawiÄ…c siÄ™, wiele siÄ™ nauczyli.

Dyrekcja szkoÅ‚y oraz organizatorki skÅ‚adajÄ… gorÄ…ce podziÄ™kowania Bractwu Rycerskiemu za przybycie na szkolnÄ… biesiadÄ™, p. Bożenie Majewskiej za wykonanie scenografii oraz p. Perchalukowi  za wykonanie Å›redniowiecznych narzÄ™dzi tortur-dyb.

zobacz jak wyglÄ…daÅ‚y nasze zmagania(szerokość: 600 / wysokość: 450)