Rok 2012 ogłoszono rokiem Janusza Korczaka, dlatego też wszystkie działania w tym roku szkolnym są skoncentrowane na naszym Patronie.

„Dziecku potrzebny ruch, powietrze, światło …" , kierując się tymi słowami, dnia 30 maja pani Małgorzata Cieśla i Beata Wawrzeńczyk przygotowały dla uczniów Turniej Korczakowców.

Uczniów powitał król Maciuś Pierwszy, w którego wcielił się Edwin Kolotilov i tymi słowami zaprosił wszystkich do zabawy: „Mimo że jestem jednym z Was, to jednak jestem królem i mam władzę. Zawsze chciałem zmieniać świat na lepsze. Pragnąłem być władcą sprawiedliwym, mądrym i umiejącym dać szczęście swoim poddanym. Przybrałem przydomek – Reformator. Powołałem pierwszy Dziecięcy Parlament, bo przecież kto może najlepiej  wiedzieć, co lubią dzieci. Otóż moi posłowie zauważyli, że w szkole JEST ZA DUŻO NAUKI, A ZA MAŁO ZABAWY. Dlatego dziś, chcąc spełnić wolę  Parlamentu, zapraszam wszystkich do dobrej zabawy."

Reprezentanci klas mogli uczestniczyć i rywalizować w zabawach dobrze znanych Patronowi, takich jak – ciuciubabka czy głuchy telefon. Rozwiązywali  angielskie łamigłówki, odczytywali myśli Patrona zapisane alfabetem Morse'a, robili zabawki  z  papieru, wykazywali się sprawnością fizyczną podczas sztafety czy rzutu do celu kulkami z papieru. Ten sposób zabawy przybliżył uczniom czasy Janusza Korczaka i zabawy, w jakie mogli bawić się jego podopieczni.

Fotografie pokazują, że czas został mile spędzony.