„Niepełnosprawni są wśród nas"

17.05.2012 w świetlicy u pierwszaków odbyły się zajęcia warsztatowe, których celem było kształtowanie właściwych zachowań wobec osób niepełnosprawnych.

W pierwszej części zajęć, dzieci odpowiadały na pytania wychowawczyni, definiując pojęcie niepełnosprawności i określając jej rodzaje. Następnie podawały przykłady osób niepełnosprawnych z grona swoich znajomych.

W drugiej, warsztatowej części spotkania uczniowie mieli możliwość wczuć się w role osób niepełnosprawnych, wykonując określone zadania i ćwiczenia. Dzieci próbowały wykonać proste, codzienne czynności  osób niepełnosprawnych. Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w proponowanych zadaniach, wykazując przy tym duże zaciekawienie tematem.

Na koniec zajęć wykonały plakat na temat niepełnosprawności, który powstał poprzez naklejenie karteczek z osobistym darem każdego ucznia dla osoby niepełnosprawnej. Wśród namalowanych podarunków nie zabrakło słońca, kwiatów i wielkich serc dzieci, gotowych nieść pomoc niepełnosprawnym.

Dorota Chopkowicz

Zdjęcia z warsztatów w galerii zdjęć

Więcej zdjęć w galeii                         E.R