(szerokość: 190 / wysokość: 186)WYBORY MISTRZA RECYKLINGU

 

 

W środę 7. XI. 2012 r. grupa świetlicowa pod opieką pani Bożeny Szarek przybyła do Gimnazjum nr 2 w Chojnowie gdzie trwał FESTIWAL RECYKLINGU.

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 stawili się w doborowym składzie, wszyscy posiadali szeroką wiedzę z zakresu postępowania z odpadami, która okazała się bardzo przydatna podczas wyborów MISTRZA RECYKLINGU.

 Gimnazjaliści przygotowali dla swoich młodszych kolegów szereg zadań. Była segregacja odpadów, promocja właściwych zachowań  konsumenckich, na gorąco powstawały prace plastyczne pn. „ Świat bez odpadów". Jednak największe emocje wzbudziła krzyżówka. Tu swoją wiedzą wykazała się także pani Bożena Szarek. Nie zabrakło wspólnych zabaw, którym towarzyszyło sporo śmiechu. Wszystkie zadania wykonano na szóstkę z plusem, nie dziwi zatem werdykt jury, wszyscy otrzymali zaszczytny tytuł MISTRZA RECYKLINGU.

W auli można było podziwiać prace plastyczne, wykonane przez uczniów z grupy świetlicowej. Prace przedstawiały bajkowych ambasadorów recyklingu. Już wkrótce uroczyste wręczenie nagród dla autorów najlepszych prac, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Tak wysoki poziom wiedzy z zakresu postępowania z odpadami to skutek edukacji ekologicznej, którą prowadzi od kilku lat w świetlicy pani Bożena Szarek wspólnie z panią Małgorzatą Potaczałą i absolwentami naszej szkoły - obecnie należącymi do „Koła Ekologicznego" w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

 FESTIWAL RECYKLINGU zorganizowany został w ramach regionalnej kampanii informacyjno – edukacyjna pn. „Nowe prawo odpadowe nowy styl życia Dolnoślązaków".

W Chojnowie prowadzona jest  pod hasłem „Odpad  nie  odpad(ł)". Kampania finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

  (szerokość: 750 / wysokość: 110)

Dziękuję Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Chojnowie : panu Andrzejowi Urbanowi, pani wicedyrektor Lucynie Spes oraz pani Małgorzacie Potaczale (opiekunowi Koła Ekologicznego)  za zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwale Recyklingu.

 

 

                                                                                                                                                                                   Bożena Szarek

   Zdjęcie pozyskano dzięki portalowi www.chojnow.pl


   (szerokość: 690 / wysokość: 457)

                                                                                                                                                                           Więcej zdjęć w galerii

DRODZY RODZICE PROSIMY O CODZIENNE KONTROLOWANIE ZAPISÓW W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W KTÓRYM ZAMIESZCZANE SĄ INFORMACJE I ZADANIA PRZYGOTOWANE DLA UCZNIÓW. DYREKTOR I NAUCZYCIELE
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie