Dzień Niepodległości

11 listopada obchodzony jest Dzień Niepodległości. W naszej szkole świętowaliśmy go już w piątek 8 listopada. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez p. Małgorzatę Cieślę wraz z uczniami klas IV-VI. Treść apelu miała przybliżyć nam tematykę utracenia przez Polskę niepodległości oraz zawiłych kolei losów naszej Ojczyzny podczas walki o wyzwolenie. Całość zakończyła krótka prezentacja multimedialna. Po apelu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, w której uczestniczyły klasy IV i V Każda klasa wykonała przygotowaną wcześniej pieśń, wykonaniu wokalnemu towarzyszyła odpowiednia choreografia, charakteryzacja, a nawet efekty specjalne. Najbardziej rozśpiewaną klasą została klasa V a, otrzymała za to dyplom oraz słodki poczęstunek. Klasy III i VI z kolei brały udział w konkursie na najbardziej biało – czerwoną klasę. W tej konkurencji zwyciężyła klasa VI c.

Dzięki hojności sponsorów (p. Kamili Wengrzyn, p. Magdaleny Janusz, p. Beaty Kazieczko – Kerstens, p. Alfreda Gruszki oraz p. Anny Podolak, którym bardzo dziękujemy) na odrobinę słodyczy mogły liczyć wszystkie występujące i biorące udział w konkursach klasy.

(szerokość: 750 / wysokość: 562)  (szerokość: 750 / wysokość: 562)

więcej zdjęć w galerii