WyglÄ…da dobrze

Guten Morgen Berlin !

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Wiosna nadeszÅ‚a zgodnie z oczekiwaniami - 21 marca, ale klasy 5 a, b, d  z naszej szkoÅ‚y wybraÅ‚y siÄ™ na jej poszukiwania już kilka dni temu. Uczniowie postanowili znaleźć jej zwiastuny za naszÄ… zachodniÄ… granicÄ…. Niestety Berlin powitaÅ‚ nas typowÄ… dla tej pory roku aurÄ…. No cóż, uczniowie przynajmniej zrozumieli ludowe porzekadÅ‚o "w marcu jak garncu". Na szczęście program wycieczki przygotowany przez chojnowskie Biuro podróży GROMAD oraz wykwalifikowanego przewodnika, pozwoliÅ‚y szybko zapomnieć  o wszelkich utrudnieniach. Głównymi punktami wyjazdu byÅ‚y odwiedziny w muzeach : Historii Naturalnej i Techniki. PiÄ…toklasiÅ›ci podziwiali najwiÄ™kszy zachowany szkielet dinozaura, mogli zachwycać siÄ™ niebem w mini planetarium oraz darami , które otrzymujemy od matki natury. Z wielkim zainteresowaniem oglÄ…dali  też eksponaty techniczne - pierwsze rowery, komputery, telefony czy telewizory, ale najwiÄ™cej radoÅ›ci sprawiÅ‚a im możliwość poznania historii lotnictwa, motoryzacji i kolejnictwa. Nie mogli siÄ™ oderwać od atrakcji interaktywnych, oferowanych przez obie placówki. Gdy pogoda zaczęła być bardziej Å‚askawa, dopeÅ‚nieniem wyjazdu staÅ‚o siÄ™ obejrzenie pozostaÅ‚oÅ›ci muru berliÅ„skiego oraz obowiÄ…zkowa wizyta w galerii handlowej. Wszyscy uczestnicy  robili też zdjÄ™cia pod BramÄ… BrandenburskÄ…. Mimo pogodowych utrudnieÅ„ ,patrzÄ…c na uÅ›miechy uczniów oraz wychowawców pani Klaudii i pani Aliny i p. Macieja, można spodziewać siÄ™ kolejnych wojaży w najbliższym czasie.

Opiekunowie

(szerokość: 190 / wysokość: 337) (szerokość: 190 / wysokość: 337) (szerokość: 190 / wysokość: 337)

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII             E.R