Układy Słoneczne klas VI

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Na drugim piętrze budynku laboratoryjnego uczniowie klas VI zaprezentowali wykonane własnoręcznie modele Układy Słonecznego. Choć wszyscy inspirowali się tym samy wzorem, efekt końcowy pracy uczniów był mocno zróżnicowany. Pojawiły się modele stojące i wiszące, płaskie i wypukłe, statyczne i ruchome. Wśród materiałów królował styropian, ale nie zabrakło ciał niebieskich wykonanych z plasteliny, bibuły, piłeczek pingpongowych a nawet z balonów wypchanych materiałem. Szóstoklasiści wykorzystali również materiały nietypowe, znalezione gdzieś w domowych zakamarkach np. stare koło od roweru, stojak po lampce czy niepotrzebne przewody elektryczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia ekspozycji. Na żywo wszystkie Układy Słoneczne prezentują się naprawdę wyjątkowo.

I. Giersok

Wst. E.R