IV a I IV c WE  WROCŁAWIU            21 listopada klasy IVa i IVc  wybrały się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.  Złożyliśmy wizytę w Tetarze Lalek, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie „Piekło – Niebo".

           Narratorem opowieści jest siedmioletni Tadzio, który bardzo kocha swoją matkę -  DJ Jolę. Ponieważ mama Tadka często wyjeżdża, chłopczyk tęskni za nią i często rozmawia przez telefon.Niestety, pewnego dnia mama nie wraca z podróży, gdyż ginie w wypadku samochodowym. Mama Tadzika jest bojową kobietą, która nigdy się nie poddaje. Nie przyjmuje do wiadomości, że nie może być już na ziemi i wychowywać swojego synka. Robi wszystko, by powrócić do swojego synka – porusza niebo i piekło. Na swojej drodze spotyka wiele fantastycznych postaci.

Sztuka była smutna, ale miała też wesołe momenty. Najbardziej zafascynowała nas współczesna technika, którą zobaczyliśmy w teatrze. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że przedstawienie w teatrze może być ciekawe.

           Kolejny cel  to Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, w którym dowiedzieliśmy się, że woda może być fascynująca. W Hydropolis woda została pokazana nam w różny sposób, poprzez różne środki multimedialne, filmy, modele, ekrany dotykowe. Wszystkiego mogliśmy dotknąć, pokręcić, zaświecić, włączyć i wyłączyć.

            Mogliśmy zobaczyć różne istoty zamieszkujące Rów Mariański (najgłębsze miejsce na Ziemi). Aż trudno uwierzyć, że w takich głębinach i ciemnościach może toczyć się życie. Relaksowaliśmy się na leżakach w  "płucach świata", czyli mogliśmy zobaczyć pokrytą mchem jedną ze ścian, która była obrazem lasów deszczowych w Amazonii.

                                                                                                           Uczniowie klasy IV c

 

 

 (szerokość: 750 / wysokość: 563)


(szerokość: 750 / wysokość: 999)więcej zdjęć w galerii
 

 

DRODZY RODZICE PROSIMY O CODZIENNE KONTROLOWANIE ZAPISÓW W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W KTÓRYM ZAMIESZCZANE SĄ INFORMACJE I ZADANIA PRZYGOTOWANE DLA UCZNIÓW. DYREKTOR I NAUCZYCIELE
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie