„ Klasy VI z wizytą w Dreźnie "

Od dawna uczniowie klas VI marzyli o wycieczce na Jarmark Bożonarodzeniowy, więc wychowawcy spełnili te prośby i  dnia 10 grudnia 2019 r. wyjechaliśmy do Drezna , gdzie odbywają się jarmarki . W mieście jest ich aż 20 , bo na każdym drezdeńskim placu rozstawione są kramy.

Zaczęło się zwiedzanie miasta naszych zachodnich sąsiadów. Autobus zaparkował obok synagogi o kwadratowym kształcie , prawie pozbawionej okien. Następnie pan przewodnik opowiedział nam ciekawostkę   o mijanych przez nas drzewach miłorzębu japońskiego . Są one nadzwyczajne ,bo przeżyły  w Hiroszimie w Japonii wybuch bomby atomowej. Zwiedziliśmy również Muzeum Transportu i Komunikacji . Każdy z nas mógł przeprowadzić eksperymenty z powietrzem   i przez chwile poczuć się pilotem samolotu, każdy więc znalazł tu coś ciekawego dla siebie. Jedni podziwiali statki powietrzne, inni samochody- te z dawnych czasów i współczesne – elektryczne. Potem pan  przewodnik zaprowadził nas do Zwinger - zespołu budowli barokowych  . Wszyscy zachwyceni widokiem robili sobie zdjęcia  na krużgankach zamku. Nie mogliśmy też ominąć Jarmarku  Bożonarodzeniowego" , bo przecież to był główny cel naszej wycieczki . Tu byliśmy w swoim żywiole .Każdy kupował pamiątki i chłonął atmosferę świąt . Niektórzy nawet jeździli na jarmarcznych karuzelach. Wieczorem , gdy rozbłysły światła, urzekł nas widok i gwar jarmarku .Połączenie szczęścia i ciekawości malowało się na naszych twarzach. Wycieczka była bardzo udana .

Dziękujemy p. Alinie Kozubskiej . p. Klaudii Dominiak i p. Maciejowi Zderskiemu oraz rodzicom za możliwość wyjazdu i dostarczenie nam  tylu niezapomnianych  wrażeń .Na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy Drezno .

Kinga, Martyna i Kamil – uczniowie kl. VI

wst. E.R