ŻYCZENIA DO ZŁOTEJ RYBKI

Uczestnicy KÓŁKA CZYTELNICZEGO zapoznali się z treścią bajki „O rybaku i złotej rybce". Na podstawie fragmentów książki ustalali kolejność zdarzeń. Oceniali postępowanie rybaka  i jego żony. Dziwili się, że chciwość kobiety nie miała granic. Każde dziecko, podobnie jak rybak, miało trzy życzenia do złotej rybki. Były one przemyślane i mądre, np. „złota rybko, proszę cię, żeby mama mojej koleżanki wyzdrowiała", „spraw, żeby mojej siostrze dobrze szło w szkole", „złota rybko, chcę, żeby dzieci na całym świecie były szczęśliwe". Treść tych życzeń świadczy o tym, że uczniowie zrozumieli przesłanie płynące z bajki i wiedzą, co w życiu jest najważniejsze. Prowadząca zajęcia też miała jedno życzenie, które złota rybka spełniła. Znalazła w swojej torebce słodkości, którymi mogła poczęstować wszystkich uczestniczących bardzo aktywnie w zajęciach. Uczniowie wykonali też piękne prace plastyczne. Ich rybki były jak żywe, mieniły się różnymi barwami, ale przede wszystkim złotem.

G. Kośnik

E.R