Metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania

 

Kluczem do powodzenia w nauce i karierze zawodowej jest poznanie własnego stylu nauki i pracy Barbara Prashing (The Power of Diversity) 

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: jak pomóc dzieciom w nauce - dotyczy zarówno uczniów, którzy odnoszą sukcesy edukacyjne, jak i tych, którzy ponoszą porażki, czyli nie chcą, bądź nie potrafią się uczyć. Jedną z ważniejszych przyczyn niepełnego wykorzystywania własnych możliwości jest nieefektywne przyswajanie wiedzy. Efektywności tej można się jednak nauczyć! Ważne jest, aby w procesie nabywania wiedzy uczestniczyli zarówno rodzice, jak i pracujący na co dzień z dzieckiem nauczyciele. W związku z tym Nasza Szkoła zorganizowała warsztaty dla nauczycieli,  rodziców oraz uczniów. 

22.01.2020 roku przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli. 

06.02.2020 roku obyły się warsztaty dla rodziców klas 1-3.

02.03.2020 roku miało miejsce spotkanie z klasami 8. 

09.03.2020 roku to kolejny termin dla klas 7.

16.03.2020 roku zajęcia będą zorganizowane dla klas 6.

Planujemy również szkolenie dla rodziców dla klas 4, na które serdecznie zapraszamy. 

 

Zajęcia prowadzi pani mgr Judyta Żołubak, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnowie. 

W programie znajdują się ćwiczenia rozwijające pamięć, wyobraźnię, umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia oraz umiejętności myślenia produktywnego.    

 

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie