KLASA III C  i „CUKIERKI"

„CUKIERKI" - to nie zwykłe słodkości, to program rekomendowany przez MEN o charakterze  profilaktyczno  - wychowawczym dla uczniów młodszych klas. Zajęcia powstały jako element szerokiego programu  realizowanego przez Fundację Homo-Homini we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Uczniowie z klasy IIIc w dniu 09.10.2020 roku, wzięli udział w 4g warsztatów

z wykwalifikowanym terapeutą, którego zaprosiła do szkoły pedagog Maria Pura.

Cele programu:

·       Przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych

·       Kształtowanie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi

·       Rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do personelu pedagogicznego i   technicznego- jako osób mających udzielać wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły

Zajęcia bardzo się podobały uczniom, brali w nich aktywny udział. Z pewnością wiedza, którą zdobyli     podczas warsztatów, zaowocuje dobrymi postawami w procesie dorastania.