Projekt klas IV „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" zakończony!

Już we wrześniu klasy IV a, IV b oraz IV d wraz z wychowawczyniami p. Marzeną Rudzką – Kupczyńską, p. Violettą Gachowską i p. Anetą Czapską postanowiły zrealizować projekt „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" organizowany w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, którego misją jest rozbudzanie ciekawości uczniów. Przez cały rok szkolny w ramach zajęć z wychowawcą  odbywały się lekcje tematyczne z  wykorzystaniem autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń.  W ten sposób udało się spełnić  założenia podstawy programowej z zakresu rozwijania postawy przedsiębiorczej.

Podczas kreatywnych zajęć uczniowie rozwijali umiejętność (szerokość: 361 / wysokość: 210) skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Kształtowali również kompetencje społeczne i emocjonalne. Pomimo edukacji zdalnej uczniowie z zapałem realizowali kolejne zadania projektowe i z niecierpliwością czekali na kolejne zajęcia.

Z pewnością udział w projekcie „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" pomógł czwartoklasistom lepiej poznać siebie i swoje umiejętności oraz określić swoje mocne i słabe strony. Uczniowie dzięki temu zdobyli większą pewność (szerokość: 467 / wysokość: 278)siebie i wiedzą teraz, jak skuteczniej działać, realizować swoje cele i współpracować z innymi, aby osiągnąć sukces.

Po zakończeniu projektu klasy otrzymały dyplomy potwierdzające jego realizację, do wychowawczyń zaś trafiły certyfikaty.