Wycieczka klasy IID

do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

4 października klasa IID udała się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Na miejscu uczniowie wzięli udział w zajęciach "Laboratorium Czterech Żywiołów". Za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń oraz tych przeprowadzonych przez edukatora przekonali się, czym tak naprawdę jest ogień, woda, ziemia i powietrze oraz wspólnie odkryli ich zadziwiające właściwości.

Uczniowie zwiedzili sale Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, w których wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób dynamiczny oparty na wizualizacjach cyfrowych. Przy okazji doświadczyli trzęsienia ziemi i wybuchu wulkanu. Dzieci zdobyły również bogatą wiedzę na temat Krainy Wygasłych Wulkanów na obszarze Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Pełni pozytywnych wrażeń, obładowani pamiątkami wróciliśmy do domu z niecierpliwością oczekując kolejnej wycieczki.

Aleksandra Mazurkiewicz