Koło robotyki

W zajęciach koła robotyki uczestniczą zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Obecnie zajmujemy się składaniem zestawów programowalnych robotów Apitor Robot X pozyskanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Korzystając z darmowej aplikacji uczniowie mogą „ożywić" zbudowane z klocków roboty.

Zajęcie to sprawia wiele radości i bardzo rozwija wyobraźnię młodych ludzi. Jednocześnie rozpoczęliśmy naszą przygodę z drukarką 3D MakerBot Sketch otrzymaną również w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Udało się wydrukować kilka modeli 3d, w tym statuetkę patrona naszej szkoły, Janusza Korczaka.

Kolejnymi etapami naszej pracy na zajęciach będzie programowanie robotów edukacyjnych Dash oraz Cue. Tworzenie zdarzeń i algorytmów będzie wprowadzać uczniów stopniowo w świat programowania. W tym przypadku będziemy także korzystać z darmowych narzędzi i aplikacji dostępnych online.