Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas!

Czwartkowe popołudnie 10 listopada 2022 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie było wyjątkowe. Świąteczny strój galowy, kotyliony biało-czerwone, dekoracja sali, oprawa muzyczna oraz przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

81 uczniów klas pierwszych złożyło uroczyste ślubowanie obiecując „pamiętać o obowiązkach i dobrze się uczyć, szanować rodziców, wychowawców, koleżanki i kolegów, być słownym, uczciwym i prawdomównym, stawać w obronie słabszych, starać się być coraz lepszym, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz kochać swoją Ojczyznę".

Po ślubowaniu Panie Wicedyrektor, Pani Anna Denisiak oraz Pani Małgorzata Cieśla przy pomocy specjalnego ołówka dokonały aktu pasowania na ucznia. Każdy z pierwszaków został w ten sposób włączony do społeczności szkolnej. Po pasowaniu uczniowie wymienili uścisk dłoni i usłyszeli także gratulacje od Burmistrza Miasta Chojnowa, Pana Jana Serkiesa.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Pierwszaki z dużym zaangażowaniem przedstawiły piosenki i wiersze w duchu patriotyzmu, które wycisnęły niejedną łezkę z oczu ich bliskich. Całości dopełniła dekoracja w barwach biało – czerwonych. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz ołówki obfitości. Nie zabrakło także prezentów od Rady Rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom oraz rodzicom za uświetnienie swą obecnością tej ważnej dla nas uroczystości.

K. Węglińska

I. Rogusz