(szerokość: 87 / wysokość: 113) Drodzy uczniowie szkół podstawowych!

Po raz kolejny mam przyjemność zaprosić wszystkich uczniów województwa dolnośląskiego do udziału w konkursach zDolny Ślązak. Zachęcam wszystkich uczniów województwa dolnośląskiego do skorzystania z proponowanej oferty i życzę sukcesów oraz satysfakcji z efektów własnej pracy. Jednocześnie wyrażam uznanie dla nauczycieli, którzy systematycznie przygotowują dzieci i młodzież do udziału w konkursach.

Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty

W tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązak na etapie szkolnym wzięło udział 68 uczniów z przedmiotów: j. polski, j. angielski, matematyka, fizyka. chemia, biologia, geografia i historia.

Do II etapu- powiat w tym roku szkolnym zakwalifikowała się rekordowa liczba uczniów.

Największy sukces odniósł uczeń kl. 8d - Franciszek Salastowicz, który naszą szkołę będzie reprezentował w takich dziedzinach jak matematyka, fizyka, chemia i biologia.

W konkursie na szczeblu powiatowym weźmie udział:

Anna Bogacz - Bielińska kl. 7b - j. polski

Kinga Adamska kl. 8a- j. angielski

Maja Kańczuga kl. 8d- j. angielski

Aleksandra Brzeźniakiewicz kl. 8c- chemia

Marika Stefanicka kl. 8b- biologia

Udział w konkursach jest doskonałym sposobem na rozwijanie swoich zainteresowań, poszerzaniu wiedzy.

Dyrekcja szkoły gratuluje wszystkim zwycięzcom konkursu na etapie szkolnym oraz nauczycielom:

p. Tomaszowi Mytkowskiemu, p. Justynie Dziubak- Sobiechowskiej, p. Iwonie Majerowskiej,

p. Małgorzacie Potaczale oraz p. Bernardzie Mormul.

Życzymy kolejnych sukcesów!