,,Wszystko zaczyna się od wody” - klasy 5 w Hydropolis we Wrocławiu

28 listopada 2022 r. kolejne klasy, tym razem 5 A i 5 D wraz z wychowawcami p. Justyną Dziubak - Sobiechowską i p. K. Dominiak, wyruszyły na wycieczkę do Centrum Wiedzy o Wodzie w ramach projektu ,,Powrót uczniów do szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów po kształceniu zdalnym".

Skorzystaliśmy z interaktywnych warsztatów, odkrywając i ugruntowując wiedzę z biologii, geografii, fizyki i chemii. Następnie zwiedziliśmy Hydropolis, gdzie najbardziej zaciekawiła nas replika batyskafu, którym dwaj śmiałkowie w 1960 r. zeszli na dno Głębi Challengera oraz zwierzęta żyjące w głębinach Rowu Mariańskiego.

Wycieczka pozostawiła w nas niezapomniane wrażenia. Nie tylko dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy, ale mogliśmy też relaksować się ze ścianą zielonego ,,mchu”, który symbolizował widziane z lotu ptaka lasy amazońskie. Było więc nie tylko naukowo, ale też miło.

Uczniowie klasy

5 A i 5 D

Specjalnie dla grup szkolnych, przygotowaliśmy łączoną ofertę zwiedzania wystawy i interaktywnych warsztatów edukacyjnych. To rozwiązanie, dzięki któremu